6. 03.

Pětiletý Imra již podruhé závodil

V areálu Bezinka Kamýk na Litoměřicku se v září jel podzimní motokrosový závod motorek a čtyřkolek. Zvláštní kategorií této soutěže je Bezinka junior rider’s, který se jede na zvláštním okruhu mimo hlavní trať a kterého se již podruhé v letošním roce zúčastnil i pětiletý varnsdorfský závodník Imra Zeleňák na své čtyřkolce. Nejmladší člen Moto sport klubu Varnsdorf obsadil v závodě na 10 minut v kategorii D1 (děti do šesti let) sice 5. místo ze šesti, ale důležitější je jeho další chuť do závodění, sportovní růst a hlavně účast v dalším závodě. Nemalou motivací je i „dospělácký“ ceremoniál udělování cen, které nejmladší přebírají z rukou české motokrosové legendy Petra Kuchaře.

A kde se vzal u nás malý závodník? Imra začal jezdit ve třech letech jezdit na malé benzínové motokrosové motorce, která ho díky své vratkosti příliš nenadchla a tak od loňského roku jezdí již druhým rokem na čtyřkolce ATW s automatickou převodovkou. Největší problém nastává s tréninky, neboť ve městě není ještě dokončená motokrosová trať a tak se od půlky roku 2008 musí trénovat, kde se dá. Po založení MSK Varnsdorf se stal jeho nejmladším členem a hned na jaře letošního roku se již v klubových barvách zúčastnil na „Bezince“ svojí první soutěže, kde skončil z devíti jezdců na osmém místě. V té době ještě byla kategorie děti do šesti let společná s motokrosovými motorkami. Umístění na konci výsledkové listiny jej nyní motivuje do dalších příprav, závodění ho baví a tak je teď nejdůležitější hodně trénovat, přes zimu připravit čtyřkolku na další sezónu a kromě motorky také zlepšit „fyzičku“. Imra ale vůbec není našim jediným nadějným závodníkem, neboť v MSK Varnsdorf je v současné době 7 mladých jezdců ve věku do 18 let. K těm nejúspěšnějším patří v kategorii Elév s motorkou Honda 85 ccm i Hanka Švecová.
JS

Imra v modrém