Každoroční akcí našeho klubu je uspořádání Varnsdorfské padesátky.

Na konci dubna jsme upravili a přestavěli naší trať, doufáme, že se vám bude líbit!

Pokud bude fungovat správně technika, můžete náš závod sledovat v přímém přenosu ZDE.
Terénní závod upravených motocyklů Jawa 50
Pořádá: MSK Varnsdorf
E-mail, telefon: mskvdf@mskvdf.cz, tel. 777800443
Termín závodu: 05. 05. 2018
Místo závodu
Místo konání: „Na Studánce“
Obec: Varnsdorf
Okres: Děčín
Závod
Trať: motokrosová dráha
Délka trati: 1.200 m
Systém závodu: Jawa 50 3 x 20 min. – Pitbike 3 x 10 min. – MX mix 2 x 20 min.
Přihlášení
Způsob přihlášení: e-mailem, nebo na místě
Startovné: 300 Kč, kategorie Pitbike – děti do 15 let ZDARMA, ostatní 300 Kč

Pravidla závodu

Registrace závodníků: e-mailem do 04. 05. 2018 22:00 hod. na místě 05. 05. 2018 max. do 09:00 hod.!

Výstroj jezdců: musí odpovídat příslušným technickým a bezpečnostním normám. Za použití příslušné výstroje odpovídá jezdec. – povinná výstroj: ochranná přilba, ústroj s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty, vysoké boty (např. kotníkové), rukavice, brýle

Soutěžící: soutěžní tým (posádku) tvoří max. tři jezdci, kteří jsou zaregistrováni jako členi týmu, splnili registraci a uhradili příslušné startovné

Depo: je odděleno od veřejného a závodního prostoru páskou – za vozidla a veškerý vlastní materiál v depu zodpovídá posádka sama – při přesunu po depu je třeba dbát zvýšené opatrnosti (charakterizovat jízdu jako jízdu krokem, za dodržení všech pravidel), za případnou jakoukoli kolizi při přesunu ze soutěžní tratě do depa a zpět odpovídá jezdec!

Startovní čísla: startovní čísla budou umístěna vpředu stroje – mezi řidítky a na bocích. V průběhu závodu je nutné udržovat startovní čísla čitelná.

Povinnosti jezdce: jezdec musí být duševně a fyzicky schopen kontrolovat motocykl s ohledem na ostatní účastníky závodu (soutěžící a diváky) – zákaz požívání alkoholu všech jezdců během závodu- je odpovědný za své chování na trati i v depu – jezdce mladšího 18 let zastupuje jeho zákonný zástupce

Motocykly a kategorie: – na motocyklu nesmí být ostré hrany a výstupky, TK není potřeba

Při přejímce budou všechny stroje rozděleny do čtyř kategorií.

1. Kategorie Klasik (F1) – stroje typů Jawa 550, 555, 05, 20, 21, 23, bez odstraňování původních dílů (blatníky, atd.) a bez úpravy motoru, válců, hlavy válců (bez navařených žeber) výfuku, karburátoru, vzduchového filtru, primárního převodu, výměny zapalování apod. – vše originální (původní) díly. Vrtání válce max. 40 mm tj. 8. výbrus. Originální rozeta 55 zubů. Původní kola, rám, brzdy, tlumiče a třístupňová převodovka. Není povolena klapka v sání. Povolena je vzpěra mezi krkem řízení a sedlem a terénní pneu.

2. Kategorie Ořežplech (F2) – stroje typů Jawa 550, 555, 05, 20, 21, 23, odstraňování původních karosářských dílů je povoleno, rovněž tak použití libovolné nádrže a tlumičů pérování. Je povoleno použití libovolného karburátoru, vzduchového filtru, výfuku, zapalování, primárního převodu, rozety, terénní pneu a je povolena vzpěra mezi krkem řízení a sedlem. Bez úprav zůstává válec, hlava válců (bez navařených žeber), vrtání válce max. 40 mm tj. 8. výbrus, není povolena klapka v sání.  Původní kola, rám, kyvná vidlice, brzdy a třístupňová převodovka.

3. Kategorie Speciál (F3)
Motor:
základ motoru Jawa 50,válec a hlava chlazené vzduchem, rozteč a počet šteftů hlavy a válce musí mít originální rozměr 38×44 a počet 4,  maximální vrtání válce 41,75 mm bez klapky a 40,00 mm s klapkou, zdvih max. 44 mm. Libovolný počet rychlostí a převodový poměr. Povolena výměna karburátoru, zapalování, spojky a sání klapkou pouze do válce. Úprava původních vík motoru povolena.
Podvozek: jsou povoleny různé úpravy a výměny rámů a kyvné vidlice, je povoleno použít jakékoli přední i zadní tlumiče, bubnové i kotoučové brzdy, jakýkoliv rozměr kol a vzorek pneu (bez použití hřebů, šroubů, řetězů).

4. Kategorie „Pitbike“ (P1) – tovární i stavěné minimotocykly

5. Kategorie MX mix (MX) – tovární i stavěné motokrosové speciál bez rozdílu kubatury, výkonnosti a věku startujících

Volný trénink: proběhne podle kategorií od 09:00 – 11:00 hodin – trať musí být nejpozději půl hodiny před startem závodu uzavřená

Rozprava: 11:15 hod. – této porady se musí zúčastnit všichni jezdci a organizátoři závodu

Start: systém startování „na gumu“. Do prostoru startu může pouze jezdec. Startuje se se spuštěným motorem.

Systém rozjížděk:
– kategorie Jawa 50 Klasik a Ořežplech startují společně – 3 * 20 min.
– kategorie Speciál startuje samostatně – 3 x 20 min.
– kategorie Pitbike startují samostatně – 3 x 10 min.
– kategorie MX mix startují samostatně – 2 x 20 min.

Časy rozjížděk:

1. rozjížďka
12:00 – 12:20 hod. – Klasik a Ořežplech
12:25 – 12:45 hod. – Speciál + Pitbike
12:50 – 13:05 hod. – MX mix

2. rozjížďka
13:10 – 13:30 hod. – Klasik a Ořežplech
13:35 – 13:55 hod. – Speciál + Pitbike
14:00 – 14:15 hod. – MX mix

3. rozjížďka
14:20 – 14:40 hod. – Klasik a Ořežplech
15:45 – 15:05 hod. – Speciál + Pitbike
15:10 – 15:25 hod. – MX mix

Evidence počtu ujetých kol – počítání výsledků: zajišťují sčítací komisaři manuálně na sčítací archy v prostoru cíle.

Výsledky: vítězem závodu každé kategorie je tým, který během obou rozjížděk dohromady ujel nejvyšší počet kol. V případě rovnosti kol, rozhoduje počet ujetých kol během druhé rozjížďky – v případě rovnosti kol i v poslední rozjížďce rozhoduje pořadí v poslední rozjížďce.

Podání protestu: je možné uplatnit max. do konce poslední rozjížďky a je zpoplatněno zálohou 500 Kč na jeden protest (na jeden stroj) splatnou pořadateli. Protest řeší technický komisař s ředitelem závodu a jejich rozhodnutí je konečné. V případě oprávněnosti protestu (pozitivní nález) je záloha vrácena protestujícímu. V opačném případě je záloha rozdělena rovným dílem mezi pořadatele a poškozeného závodník.

Vyhlášení výsledků: po každé rozjížďce je pořadí jezdců vyvěšeno na tabuli. Každý jezdec obdrží diplom, první 3 jezdci z každé kategorie Jawa 50, Pitbike i MX budou oceněni pohárem. Všichni účastníci z kategorie Pitbike získají navíc drobnou odměnu.